Çatı Restorasyon Hizmetlerimiz

İnşaat projeleri her zaman sıfırdan kurgulanmaz. Kimi durumlarda var olan bir yapının onarılması, yenileme çalışmalarının yapılması ve fiziki olarak güçlendirilmesi icap edebilir. Daha da önemlisi estetik kaygıları göz önünde bulundurmak şartıyla özgün görüntüsüne kavuşturulabilir. Bu noktada oldukça hassas bir proje sürecini zorunlu kılan restorasyon çalışmalarından söz edebiliriz. Restorasyonu bu anlamda tadilat ya da tamiratla birbirine karıştırmamak gerekiyor. Restorasyon çalışmaları çoğunlukla sanatsal, tarihi ya da mimari bir değeri olan yapılar üzerinde yapılan ve oldukça uzun sürede nihayetlenen yenileme çalışmalarıdır. Son dönemde gerek kamusal binalarda gerekse de özel yapılarda çatı restorasyon çalışmaları dikkat çekici bir düzeye ulaştı. Çatı, yapısı gereği bir binanın en zor bölümlerinden birisidir. Buna bir de restorasyon gibi incelik isteyen bir iş eklediğinizde, bu süreç iyice zorlaşmaktadır. Çatı restorasyon yalnızca bu alanda profesyonelliğini kanıtlamış firmalara teslim edilmelidir.

Çatı, ne kadar sağlam bir yapıda olursa olsun ya da ne tür bir izolasyon malzemesine sahip olursa olsun bir zamandan sonra artık sert iklim koşullarına dayanmakta zorluk çeker. Tarihi yapıların bu kadar sene ayakta kalmalarının en önemli sırrı, periyodik olarak çatı restorasyonu başta olmak üzere diğer yenileme ve güçlendirme çalışmalarının yapılması. Özellikle mimari restorasyonda, çatının onarılma süreci aşama aşama ele alınmak zorundadır. Tarihi evler, medreseler, okullar, garlar, hamamlar, konaklar vs. kültürümüze mal olmuş koca bir mirasın uzantılarıdır. Çatı restorasyonu ile bu değerli yapılar, aslına uygun olarak turizme kazandırılmaktadır.

Çatı Restorasyon Fiyatları

Çatı sektöründe son yıllarda önemli teknolojik yatırımlar söz konusu. Bu değişim, gerek izolasyon, gerek kaplama, gerekse de tadilat süreçlerinin eskisi kadar uzun sürmemesini sağladı. Fakat bu durum çatı katı restorasyonu için pek geçerli değil. Çünkü çatı restorasyonlarında önemli olan uygulamanın niteliği ve başarısıdır. Bu açıdan baktığımızda çatı restorasyon fiyatları genelde ikinci planda tutuluyor. Çatılarda yapılan restorasyonların fiyatları, genelde uygulamanın yapıldığı alana bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Dilediğiniz zaman profesyonel düzeyde hizmet veren “Catizo Çatı İzolasyon Çözümleri” ile irtibata geçebilir ve fiyat konusunda güncel bilgiler edinebilirsiniz.

İletişim İçin

Çatınız ile ilgili anahtar teslim çatı uygulaması, çatı tamiratı, çatı izolasyonu, poliüretan enjeksiyon veya poliüretan sprey uygulamalarımız hakkında bilgi almak için 7/24 bize ulaşabilirsiniz. İletişim sayfamızdaki formdan, (0212) 505 76 86 numaralı telefonumuzdan, info@catizo.com e-posta adresimizden veya WhatsApp üzerinden bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat