Poliüretan Sprey Köpük ile Isı Yalıtımı

Yaşadığımız yapılarda özellikle coğrafi etkilerden ötürü bir süre sonra hasar görmeye başlar. Çatı başta olmak üzere binalarımızın her bölümü bir şekilde rüzgar, yağmur gibi faktörlerle yıpranır ve temel işlevlerini yitirmeye başlar. Bu tip durumlarda en popüler yöntemlerden biri olan izolasyona başvurulur. Fakat yapılarda oluşan her hasar, ne yazık ki klasik yalıtım yöntemleriyle çözülmüyor. Poliüretan sprey köpük bu konudaki etkili alternatiflerden sadece bir tanesidir.

Poliüretan sprey köpük basın düzeyi oldukça yüksek olan makineler vesilesiyle uygulanmaktadır. Burada kullanılan malzemeye yakından baktığımızda, kapalı hücreli, yoğunluk düzeyi yüksek olan sert bir köpükle karşılaşıyoruz. Bilhassa ısı geçirgenliğine uygunluğu itibariyle son dönemde soğuk depoların yalıtımında sıklıkla tercih edildiğini görüyoruz. Poliüretan sprey köpük uygulaması esnasında kullanılan malzeme, incelik bakımından birinci sırada yer alır. Bu ince yapısı, yüksek verimliliğine engel olamamıştır. Hangi düzeyde olursa olsun ısı kaçaklarının tamamını engeller. Öte yandan uzun ömürlü oluşuyla da dikkat çeken poliüretan sprey köpük için ek yer söz konusu değildir. Üstelik yangın gibi özel durumlarda herhangi bir damlama gerçekleşmez.

Kimyasal temelli malzemelere karşı dayanıklı bir yapısı vardır. İçerdiği buhar difüzyonundan ötürü, bina oturmalarına yanıt verebilecek bir esnekliğe sahiptir. Sadece beton değil aynı zamanda metal veya ahşap tipteki yüzeylerde de aynı verimlilikte sonuç vermektedir. Poliüretan sprey köpük, özellikle çatı arasındaki zemin uygulamalarında, perde duvarlarda, çeltik adı verilen depolarda, mantar çiftliklerinde, besihanelerde, trapez saç uygulamalarında, çatı teras uygulamalarında ve son olarak yukarıda da vurguladığımız üzere soğuk hava depolarında sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Poliüretan Sprey Köpük Fiyatları

Poliüretan sprey köpük uygulamalarının her şeyden önce tasarruflu olduğunu belirtmek gerekiyor. Verimlilik ölçüsünde fiyat/performans değerlendirmesi yapıldığında, kullanıcılara çok ciddi kazanımlar sağladığını söylemek pek de zor değildir. Özellikle binaların en üst katlarında oturan kişilerin soğuk, sıcak ya da çatı akması gibi problemlerini tümüyle ortadan kaldıran poliüretan malzeme sprey köpük uygulamaları, genelde ya kilogram ya da metrekareye göre hesaplanmaktadır. Çatizo Çatı İzolasyon Çözümleri olarak, bizlerle iletişim kurduğunuzda ekibimiz bu konuda sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

İletişim İçin

Çatınız ile ilgili anahtar teslim çatı uygulaması, çatı tamiratı, çatı izolasyonu, poliüretan enjeksiyon veya poliüretan sprey uygulamalarımız hakkında bilgi almak için 7/24 bize ulaşabilirsiniz. İletişim sayfamızdaki formdan, (0212) 505 76 86 numaralı telefonumuzdan, info@catizo.com e-posta adresimizden veya WhatsApp üzerinden bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat