Çatı Kaplama Hizmetlerimiz

Yapıların, görevi itibariyle en önemli safhalarından biri olarak kabul edilen çatılar, aynı zamanda estetik açıdan iyi bir tamamlayıcıdırlar. Buna rağmen çatıların esas görevi yapıları rüzgar, toz, yağmur, kar gibi her türlü dış etkenlere karşı etkili bir şekilde korumaktır. Doğru yapılmayan çatı sistemleri sizi ve ailenizi özellikle çetin kış aylarında ciddi ölçüde mağdur edebilir. Bu nedenle çatı uygulamanızı aceleye getirmek yerine profesyonel ellerle teslim etmenizde fayda var. Aynı özeni periyodik bakım süreçlerinde de göstermeniz oldukça önemli.

Çatı sistemlerinde geleneksel yöntemler yerlerini çok daha modern alternatiflere bıraktı. Özellikle çatı kaplama süreçlerinde tanık olduğumuz izolasyon ya da yalıtım çalışmaları sıcak ya da soğuk havayı ciddi ölçüde kesmesi bakımından sıklıkla başvurulan bir yöntem. Isı yalıtımı konusunda sağladığı avantajlardan ötürü yeni trend çatı kaplama uygulamalarına rağbet oldukça büyük.

Çatı Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

Geçmiş yıllarda çatı kaplama denildiği zaman akla sadece kiremit malzemelerin vücuda getirdiği çatı tipleri gelirdi. Oysa şimdilerde bu tip klasik çatıların yerini çok daha modern uygulamalar almaya başladı. Bugün kiremit haricinde galvaniz, saç, ondülin gibi çatı kaplama malzemelerine başvurulabiliyor. Üretim teknikleri bakımından söz konusu malzemeler, birbirinden farklı yerde dururlar. Bu durum elbette çatı kaplama fiyatları konusunu da doğrudan etkiler. Örtü malzemelerinin büyüklüğü ve eğimi, kullanım alanları kadar fiyatı da etkilemektedir. Kiremit, kolay bulunan bir malzeme olduğu için çoğunlukla maliyet açısından caziptir. Genelde kiremit kaplamaların altına tahta kaplama çakılır. Kiremitle tahta kaplama arasında da su geçirmeyen membran örtü yerleştirilir.

Elbette çatı kaplama malzemesi kiremitle sınırlı değil. Yukarıda saydığımız malzemelere ek olarak PVC, metal kiremit, çinko levha gibi alternatif malzemeleri de sayabiliriz. Hatta osb levha, şıngıl ya da sandviç gibi daha nadir kullanılan ve doğal olarak az bilinen malzeme örneklerini de verebiliriz.

“Catizo Çatı İzolasyon Çözümleri” olarak sadece kaplama konusunda değil, çatıyla ilgili aklınıza gelebilecek her konuda size destek vermeye hazırız. Uygulama, fiyat ya da bakıma dair aklınıza takılan tüm sorunlar için uzman ekibimiz sizlerden gelen telefonları bekliyor olacak.

İletişim İçin

Çatınız ile ilgili anahtar teslim çatı uygulaması, çatı tamiratı, çatı izolasyonu, poliüretan enjeksiyon veya poliüretan sprey uygulamalarımız hakkında bilgi almak için 7/24 bize ulaşabilirsiniz. İletişim sayfamızdaki formdan, (0212) 505 76 86 numaralı telefonumuzdan, info@catizo.com e-posta adresimizden veya WhatsApp üzerinden bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat