Çatı Tamir İşlerinde En Az 5 Yıl Garanti

Çatılar, evimizin en üst düzeyinde bulunan ve çeşitli dış etkilere karşı binaları koruma işlevi olan yapılardır. Çatıların sağlam bir organizasyona sahip olması, uzun seneler boyunca evinizde huzur içinde oturmanızı sağlar. Çatılarında problem yaşayan kişiler, soğuk kış aylarının ortasında çok ciddi mağduriyetler yaşayabilmektedir. Çatıyla alakalı sorunlar çok kısa süre içinde çözümlenmediği için bu mağduriyetlerin süresi daha da uzayabilir. Burada kullanılan izolasyon malzemelerinin ve çatı iskeletinin sağlamlığı kadar düzenli bakım ve çatı tamiratı konusunun da altının çizilmesi gerekiyor.

Ertelenen çatı tamiratı genellikle biriken yağmur veya kar sularının evin içine akması biçiminde sonuçlanır. Bu durum hem evi kullanılamaz hale getirir, hem de var olan eşyalara tümüyle zarar verir. En iyi çatı malzemeleri bile olumsuz hava koşullarına karşı teslim olmaya başlar. Eski tip çatı kaplama yöntemlerinin daha modern uygulamalarla yer değiştirmesi şarttır. Çatı yenileme işlemleri, kullanılan izolasyon malzemelerine bağlı olarak maliyetli olabilmektedir; ancak sağlam bir çatı uygulamasının aile bütçesine dolaylı yoldan katkı sunacağını unutmayın.

Çatı tamiratı yapılmamış, dış etkenlere karşı koruma görevini yitirmiş yapılar, çok ciddi ısınma sorunlarıyla karşı karşıya kalır. Bilhassa binaların en üst katında oturan aileler, yeterli düzeyde koruma sağlamayan çatılarından ötürü ciddi elektrik faturaları ödemek durumunda kalır.

Çatı Tamiratı Neden Önemlidir?

Çatı tamiratı süreçlerinde biriken sular hızlı bir şekilde tahliye edilir, çatıyı oluşturan tüm parçalar tek tek elden geçirilir. Özellikle kırılan kiremitler, baca dipleri, dereler, saçaklar ve çatı iskeletleri ayrı ayrı incelenir. Çatı tamiratı için erken davranılmazsa ne yazık ki odalarda rutubet ve küf sorunları da baş göstermeye başlar. Tüm bu olumsuzluklar maddi bedellerin daha da büyümesine neden olacaktır. Bu, sadece görsel açıdan olumsuz bir tablonun oluşmasına neden olmaz, aynı zamanda aile bireylerinin sağlığını da tehdit edecek duruma gelir. Öte yandan atı iskeletleri metal yapıda olanlarda bir zaman sonra paslanmalar ortaya çıkmaktadır. Ahşap iskeletlerde ise zamanla çürümeler oluşur.

Çatı tamiri oldukça kapsamlı ve detaylı bir süreçtir. Catizo Çatı İzolasyon Çözümleri olarak sadece yalıtım değil, tamirat süreçlerinde de sizlere hizmet vermekteyiz.

Bize Ulaşın

Çatınız ile ilgili anahtar teslim çatı uygulaması, çatı tamiratı, çatı izolasyonu, poliüretan enjeksiyon veya poliüretan sprey uygulamalarımız hakkında bilgi almak için 7/24 bize ulaşabilirsiniz. İletişim sayfamızdaki formdan, (0212) 505 76 86 numaralı telefonumuzdan, info@catizo.com e-posta adresimizden veya WhatsApp üzerinden bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat