Çatı Tadilatı Hizmetlerimiz

Çatılar, evlerimize hem dekoratif bir görüntü katıyor, hem de yalıtım açısından çok ciddi avantajlar sunuyor. Evimizin en değerli bölümlerinden birini oluşturan çatıların soğuk kış koşullarına direnebilmesi pek de kolay değildir. Olumsuz hava koşulları, en sağlam çatıların dahi bir noktadan sonra deforme olmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle profesyonel ve deneyimli bir ekibin gölgesinde gerçekleşecek kapsamlı bir çatı tadilatı, asla es geçilmemelidir. Herhangi bir çatının yalıtım kapasitesini uzun seneler boyunca aynı düzeyde sürdürebilmesi olanaksızdır. Rüzgar kadar, yağmur, güneş ve nem de çatının zamanla tahrip olmasına neden olabilir. Çatı konumu itibariyle çok ciddi bir rol üstlenir. Bu sorumluluğunu sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi büyük ölçüde kaplama elemanları ile ilişkilidir.

Oturduğumuz evleri tüm dış etkenlerden koruyan çatılar, iki temel bölümden oluşur. Bunlardan ilki taşıyıcı bölüm, ikincisi ise çatı kaplamanın gerçekleştiği bölümdür. Çatı tadilatı esnasında bu iki alan birbirinden bağımsız biçimde değerlendirilir. Kaplama malzemeleri taşıyıcı bölümün sağlamlığını belirler. Burada betonarme, ahşap ya da çelik materyaller kullanılmaktadır. Özellikle kış aylarından önce gerekli çatı tadilatı gerçekleşmezse ne yazık ki %25’e varan bir ısı kaybı söz konusudur. Bu durum ekonomik açıdan çeşitli handikaplar yarattığı gibi aynı zamanda oturduğunuz evin havasını da fosil atıklardan dolayı olumsuz etkiler.

Çatı Tadilatı Nasıl Yapılır?

Çatı tadilatı, tamiratı veya izolasyonu konusunda uzman olan ekibimiz, onarım çalışması öncesinde çatınızı meydana getiren küçük ya da büyük tüm elemanları kapsamlı bir biçimde analiz eder. Baca diplerinden çatı iskeletine kadar tüm elemanları, bu bağlamda düşünebiliriz. Bu noktada çatıların yapısal özellikleri, çatı tadilatı konusundaki planlamayı doğrudan belirliyor diyebiliriz. Kiremit çatı kaplamaların tadilatı için kiremit altı tahtalardan ve membran örtülerden faydalanılır. Öte yandan çatıyı oluşturan kiremitler istisnasız şekilde tek tek incelenir. Hasar gören tüm kiremitler yenileri ile değiştirilir. Baca diplerindeyse suya karşı dayanıklı izolasyon malzemeleri tümüyle yenilenir. Bunun haricinde çatı iskeleti, su dereleri ve su yalıtım örtüsü de detaylı bir hasar tespitinden geçirilir. Catizo Çatı İzolasyon Çözümleri olarak çatınıza dair yaşayabileceğiniz tüm aksiliklere karşı her daim yanınızdayız.

Bize Ulaşın

Çatınız ile ilgili anahtar teslim çatı uygulaması, çatı tamiratı, çatı izolasyonu, poliüretan enjeksiyon veya poliüretan sprey uygulamalarımız hakkında bilgi almak için 7/24 bize ulaşabilirsiniz. İletişim sayfamızdaki formdan, (0212) 505 76 86 numaralı telefonumuzdan, info@catizo.com e-posta adresimizden veya WhatsApp üzerinden bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat