Çatı Onarımı Hakkında

Evlerimizde kullandığımız en basit elektronik eşyalar bile periyodik olarak bakıma muhtaçtır. Çatı gibi önemli bir alanda, rutin bakım/tadilat/onarım işlemlerini es geçme lüksümüz yoktur. Bir çatıda yer alan tüm elemanlar, potansiyel olarak bir zaman sonra hasar görmeye uygundur. Bakım ya da onarım işlemlerini kış aylarına bırakmak, hem maliyet açısından, hem de mağduriyet açısından çok ciddi sonuçlar yaratabilmektedir. Çatı onarımının sıklıkla yapıldığı bir yapının niteliksiz bir hizmete maruz kalma olasılığı çok yüksektir. Çatı onarımı büyük ölçüde montaj hatalarından kaynaklanmaktadır. Bu tip hasarlarla daha az karşılaşmak adına Catizo Çatı İzolasyon Çözümleri gibi, işinde profesyonel şirketlerle çalışmanız, son derece önemli.

Çatı Onarımı Nasıl Yapılır?

Çatı onarımı pek çok açıdan profesyonelliği zorunlu kılmaktadır. Catizo Çatı İzolasyon Çözümleri olarak, çatınızda yer alan hasarları onarmadan önce kapsamlı bir analiz yapmaktayız. Bu süreçte çatıda oluşan defolar, tüm detaylarıyla tespit edilir. Çatı onarımı genellikle su akmalarının önüne geçmek amacıyla gerçekleştirilir. Bu nedenle oluşan çatlakların, sızıntıların tespiti oldukça önemlidir. İlk montaj esnasında özellikle iyi sıkılmamış vidalar, bu tip sorunlara neden olabilmektedir. Vidaların yanında delme işleminden sonra oluşan boşluklar, deprem vb. özel durumlarda daha da genişleyebilmektedir. Kar erimelerinde veya şiddetli yağmurlarda çatı içeriye su almaya başlar. Onarım işlemlerinde kenar kısımlara damlalık uygulanır. Çatı fenerleri cam malzemeden oluşuyorsa, macunlama işlemleri yapılır. Kapak montajı yapılırken kenar bölümlerde izolasyonun yapılması şarttır. Yoksa kapak üstlerinden kış aylarında rahatlıkla su sızıntıları olabilmektedir. Onun dışında baca dipleri, fenerler, çıkış kapakları, saçaklar ayrı ayrı incelenmelidir. Kimi zaman anten ve benzeri şeylerin dikilmesi de su sızıntılarına sebebiyet verebilmektedir. Tabi unutulmamalıdır ki çatıların onarım süreçlerinde çatı onarımı iş güvenliği konusu her şeyden önce gelmektedir.

Çatı Onarımı Maliyetleri

Çatı onarımı maliyetten öte, işçilik açısından oldukça yorucu bir süreçtir. Sağlam bir işçilik, en detaylı hasarları bile ortaya çıkarabilir. Kullanılan yalıtım malzemesi, çatının modeli ve kapladığı alan onarım maliyetlerinin temelini oluşturur. Personel sayısına bağlı olarak onarım işlemleri 1-2 gün içinde sonuçlanabilmektedir.

Bize Ulaşın

Çatınız ile ilgili anahtar teslim çatı uygulaması, çatı tamiratı, çatı izolasyonu, poliüretan enjeksiyon veya poliüretan sprey uygulamalarımız hakkında bilgi almak için 7/24 bize ulaşabilirsiniz. İletişim sayfamızdaki formdan, (0212) 505 76 86 numaralı telefonumuzdan, info@catizo.com e-posta adresimizden veya WhatsApp üzerinden bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat